20.04.2024 19:53

Жарияланды: 05.05.2022

5 мамыр күні С. Ергалиев атындағы жалпы білім беру мектебінің оқушылары үшін Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері Отан қорғаушылар күніне «Құрмет пен парыз» атты мұражай сабағын ұйымдастырды.

Аталған іс-шара аясында оқушылар Қазақстан Республикасының барлық аумағында жыл сайын атап өтілетін мерекелік іс-шараның тарихымен танысты, ел шекарасын қорғауға өз үлестерін қосқан танымал тұлғалардың өмірбаянымен танысты, патриотизм, ар-намыс, азаматтық борыш, Отанға және оның тұрғындарына шексіз махаббат сияқты маңызды тақырыптарда әңгімелесті.

Сондай-ақ, музей сабағы барысында Кеңес Одағының Батыры, біздің ауданның тумасы Сейітхан Темірбаевтың аты аңызға айналған тұлғасына ерекше назар аударылды. Биыл оның туғанына 100 жыл толады, сондықтан музей қызметкерлері оған ерекше назар аудара алмады.

Рефлексия барысында балалар мақтаныш пен еліктеуге арналған осындай мысалдар шабыттандыратынын және туған жеріне қарамастан, әркім үлкен биіктерге жете алатынына сенуге мүмкіндік беретінін атап өтті, бастысы – бұл үшін жоғары мақсатқа ие болу және ештеңеге қарамастан оған бару.