19.05.2024 11:28

Жарияланды: 29.04.2022

29 сәуір күні Бейімбет Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған «Дәстүрде – халықтың жаны» атты музей фестивалі өтті. Шараға Киров атындағы орта мектептің оқушылары қатысты.

Жүргізушілер Қазақстан Республикасы халықтарының тарихы, салт-дәстүрі, мәдениеті мен тұрмысы туралы түрлі-түсті мәліметтер ұсынды. Оқушылар өздерін қызықтырған сұрақтарын қоюға еркін болды.

Қызықты да танымдық кездесу ұлттық бас киімдерді көрсету, ұлттық ойындарға қатысу, мақал-мәтелдер, өлеңдер оқу және бүгінгі күнге дейін сақталып келген ерекше салт-дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарды жан-жақты талдаумен аяқталды.

Бұл мереке Қазақстан халқын елімізде тұратын өзге ұлт өкілдерінің салт-дәстүрлерімен және мәдениетімен таныстырып қана қоймайды, ол республикадағы жарқын болашақ пен бейбітшіліктің кепілі болып табылатын ұлтты біртұтас тұтастыққа біріктіруге арналған.