29.04.2024 12:44

Жарияланды: 15.04.2022

15 сәуір күні №1 Тобылдың ЖБ мектеп оқушылары үшін Б. Майлин тарихи-өлкетану музейінің қабырғасында «Рухани орындар – халық өмірінің көрінісі» атты тарихи экскурсия ұйымдастырылды.

Іс-шараға қатысушылар Қостанай облысында 39 киелі нысанның тіркелгенін, олар ресми түрде тиісті тізілімге енгізілгенін білді. Біздің өңірде солардың бірі – бұл Жабағы батыр қорғаны. Оқушылар музей қызметкерлері дайындаған бейнероликті тамашалай отырып, он-лайн арқылы тамашалады.

Ой толғаныс барысында келушілер аңызға айналған батырдың жерленген жеріне өлкенің киелі тарихымен сырласу үшін алғашқы мүмкіндікте қуана баратындықтарын және біздің жеріміздің батырларға бай екеніне тағы бір мәрте көз жеткізетіндіктерін атап өтті, бұл тек өзіңді есте сақтау ғана емес, сонымен бірге жас ұрпаққа айту керек, өйткені халық жады – бүкіл халықтың гүлденген болашағының кепілі.