08.09.2024 08:46

Жарияланды: 18.02.2022

18 ақпан күні Бейімбет Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері Сапар Ерғалиев атындағы жалпы білім беретін мектептің орта буын оқушылары үшін “Өткеннен бүгінге дейін жіп” ақпараттық-тарихи сағатын өткізді.

Өткен ғасырдың қасіреті – жаппай саяси қуғын-сүргін туралы ұлттық жадыны сақтау мақсатында музей қызметкерлері балаларға жер аударылған немістердің, корейлердің, ингуштердің және Қазақстанда жаңа үй салып, мұнда тек елден ғана емес, қандай да бір себептермен елді мекеннен шығуға құқығы жоқ өмірді нөлден бастап салған басқа да этнос өкілдерінің үлесіне түскен күрделі тағдырлар туралы айтып берді.

Іс-шара барысында балалар аудан аты аталған атақты жерлестері Бейімбет Майлиннің, биылғы жылы атап өтілетін 130 жылдық мерейтойы Елдес Омаровтың өмірінен өмірбаяндық мәліметтерді біліп, олар үшін жаңа есімдермен танысты.

Айта кету керек, мұндай іс-шаралар өскелең ұрпақты тәрбиелеуде үлкен рөл атқарады, оның басты міндеті-ұлтқа, дінге және басқа критерийлерге қарамастан бір-біріне толерантты қарым-қатынасты қалыптастыру, сондай-ақ Отаны мен оның барлық тұрғындарын жанқиярлықпен сүйетін азамат пен патриотты тәрбиелеу.