08.09.2024 08:13

Жарияланды: 12.07.2024

12 шілдеде Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде өрт сөндіру бөлімінің құрылғанына 85 жыл толуына орай «От күзетінде» атты фотоқұжаттық көрме ұйымдастырылды. Көрме аясында Кеңес Одағының Батыры, өрт сөндіруші Леонид Петрович Телятниковтың фотоматериалдары мен құжаттары ұсынылды, ол өз бөлімшесін басқарды және ЧАЭС-тің төртінші энергоблогында өртті сөндіруге жеке өзі қатысты, бұл ретте радиацияның үлкен дозасын алды. Сондай-ақ, мұнда апат салдарын жоюға қатысқан Есенаманов Полатбектің фотоқұжаттық кешені және 1986 жылғы 26 сәуірдегі оқиғалар мен апат ауқымы туралы жалпы мәліметтер орналастырылған. Осы көрменің арқасында ауылдастардың өрт сөндіру әлеміне, оның тарихы мен қазіргі заманына сүңгуге, өрт сөндірушілердің күрделі және батыл кәсібімен танысуға тамаша мүмкіндігі бар. Осы көрмемен егжей-тегжейлі танысу үшін сіздерді музейге шақырамыз!