19.05.2024 12:51

Жарияланды: 06.05.2024

6 мамыр мерекесі қарсаңында Бейімбет Майлин атындағы ЖББМ 7 сынып оқушылары үшін музей қызметкерлері Отан қорғаушылар күніне арналған «Жас ұландар мақтанышы елімнің» музей сабағын ұйымдастырды. Шара аясында мектеп оқушылары бүкіл Қазақстан Республикасында жыл сайын тойланатын мерекелік шараның тарихымен танысты. Бұл шарада Әзірбайжан мен Армения арасындағы арнайы операцияларға қатысқан Таулы Қарабақ жанжалына қатысушы Тұрысбекұлы Сәкен шақырылған. Тұрысбекұлы Сәкен балаларға өзінің әскердегі қызметі және армян содырларын жою мақсатында Мартини, Гадрут ауылдарында жүргізілген арнайы операциялар туралы, Шуша мен Агдамдағы окоптарда, бақылау-өткізу бекеттерінде қалай қызмет еткені туралы айтып берді. Одан кейін іс-шара ойын түрінде өтті: студенттер жұмбақтарды тауып, сайыстарға қатысты: «Сарбаздың әскери формасы», «медбике»,«фотосурет», «нысанаға тию», «тізбектелген». Шара соңында ар-намыс, азаматтық борыш, Отанға, оның тұрғындарына деген риясыз сүйіспеншілік сынды өзекті тақырыптарды қозғадық. Ұрпақтардың бұл кездесулері халықтың бірлігін арттырып, отансүйгіштіктің іргетасын нығайтады.