29.04.2024 23:39

Жарияланды: 15.04.2024

Жыл сайын 15 сәуірде әлемнің көптеген елдері Экология күнін атап өтеді. Музейде осы оқиғаға арналған түрлі шаралар ұйымдастырылады. С.Ерғалиев атындағы ЖББМ 5-6-сынып оқушылары үшін, музей қызметкерлері «Табиғат – біз тұратын үйіміз» атты экологиялық сағат өткізді. Балалар қазіргі заманғы адамға күн сайын көптеген химиялық, физикалық, биологиялық және басқа қоршаған орта факторларының әсер ететінін білді. Бұл факторлардың кейбіреулері бізге оң әсер етеді, басқалары бізді уландырады. Шараға қатысушылармен бірге біз әрбір адамның өз іс-әрекеті үшін жауапкершілігі туралы, планетаны оның тазалығы мен денсаулығына қайтару мүмкіндігі туралы ойладық. Қазіргі уақытта адамзат адамның ойланбаған, жауапсыз әрекеттерінен туындаған бірқатар жаһандық экологиялық проблемалармен бетпе-бет келіп отыр – климаттың жаһандық өзгеруінен және биоалуантүрліліктің азаюынан қаланың ластануына дейін. Экологиялық сағатта осы және басқа да мәселелер талқыланып, экология викторинасында сұрақтарға жауап берілді.