29.04.2024 07:00

Жарияланды: 15.02.2024

Ауғанстаннан әскерлердің шығарылғанына 35 жыл толуына орай музей қызметкерлері «Ауғанстан – ұмытылуға құқығы жоқ» атты еске алу кешін өткізді. Бұл күні Красносельск орта мектебі және Б.Майлин атындағы  ЖББМ 6-8 сынып оқушылары қаза тапқан жерлестерін еске алуға, қаншама жан мен тәнді жаралаған, талай баланы жетім, туылмаған ұлдың аналарын, сондай-ақ, Ауған соғысын еске алуға жиналды. жауынгерлік борышын өтегендерге алғыс сөздер айту.  Жиналғандар қаза тапқан интернационалист-жауынгерлерді бір минут үнсіздікпен еске алды.         Шара барысында балалар Ауған соғысының тарихымен, Ауғанстандағы әскери қимылдар кезінде қаза тапқан жерлестердің өмірбаянымен танысты. Сондай-ақ, музейдың жинақталған материалдарынан Ауған соғысы оқиғалары туралы презентацияны және ауған офицері В.И.Ионенконың бейнеролигін тамашалады. Еске алу кеші өлең жолдарын оқумен аяқталды.