29.03.2024 18:35

Жарияланды: 06.03.2023

Көктемнің керемет мерекесі – 8 наурыз Халықаралық әйелдер күні қарсаңында, Б. Майлин атындағы ЖББМ 7 сынып оқушылары үшін  музей қызметкерлері мәдениет саласындағы қызметкерлер туралы «Әйел – өмірдің гүлі» тақырыбында кеш-портрет дайындады. Деректі және нақты материалға сүйене отырып, Музей қызметкерлері мәдениет саласындағы әйелдер туралы power point бағдарламасында дайындалған презентация көрсетілді. Керемет таланттар, таңғажайып тағдырлар, өз кәсібіне адал ханымдармен мақтанбау мүмкін емес! Олардың барлығы өздерін мәдениет саласында көрсетті және ұзақ уақыт бойы басшылық лауазымдарда болды. Біздің шақырылған қонақтарымыз: орталықтандырылған кітапхана жүйесінің директоры Асанова Гаухар Жақсылыққызы, Е. Өмірзақов атындағы аудандық мәдениет үйі  басшысының м.а. Айман Астанқызы Зыбалева, Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану мұражайының басшысы Рудик Светлана Алексеевна оқушылармен өз қызметтері және осы қызметтегі ерекшеліктерімен және  қызықты сәттерімен бөлісті. Кеш барысында қатысушы ханымдарға «Айгөлек» балабақшасының үлкен «Ақбота» тобының тәрбиеленушілері – “Анашым” әнімен, аудандық мәдениет үйінің қызметкерлері  – А. Б. Балтабаев пен А. Б. Әнуарбеков – «Ерке сылқым» күйімен құттықтаулар айтылды, сондай-ақ оқушылар өздерінің құттықтау өлеңдерін паш етті. Іс-шара соңында барлық қатысушылар үшін түрлі конкурстар мен ойындар өткізілді: «Борщ әзірле», «жанасу арқылы тап», «әйел болу қабілеті». Біздің аудан тарихында осындай жарқын әйелдер мен жарқын тағдырлар қанша болды. Әрқайсысы оның дамуына баға жетпес үлес қосты. Олар балабақшаларда балаларды тәрбиелеумен айналысты және айналысады, оларды мектепте оқытады, аурумен ауыратындарды емдейді, ауылшаруашылық, саяси, мемлекеттік, Кәсіпкерлік және тіпті өнеркәсіптік салаларда жұмыс істейді. Біз оларға таңданамыз және оларға еліктеуге тырысамыз.