02.05.2024 04:09

Жарияланды: 24.03.2022

2022 жылдың 24 наурызында «Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауын талқылау өтті, онда ол бірқатар маңызды саяси реформаларды жариялады. және жақын арада жүзеге асырылатын әлеуметтік-экономикалық шараларды жүзеге асыру.уақыт. Президенттің пікірінше, Қазақстан суперпрезиденттік басқару түрінен бас тартып, күшті парламенті бар президенттік республикаға айналуы керек. Мемлекет басшысы еліміздің саяси жүйесін кешенді жаңғыртудың тұтас бағдарламасын ұсынды.

Жолдауды талқылау барысында музей басшысы қазір Қазақстанда тарихи және бетбұрыс кезең болып жатқанын, сондықтан қазіргі заманғы шындыққа жауап ретінде Президенттің саяси бағыты ең алдымен халықтың әл-ауқаты мен игілігіне бағытталғанын атап өтті. – Қазақстан халқының болуы. «Президент өз жолдауында көпұлтты еліміздегі бейбітшіліктің маңыздылығына тоқталып, «…біздің мемлекет жаңа саяси реформаларды күтіп отыр, бірақ соған қарамастан, біз қазақстандықпыз және бейбітшілік стратегиясын ұстанатын боламыз. бірлік пен келісім», – деп түйіндеді сөзін Рудик С.А.