17.05.2024 12:52

Жарияланды: 21.03.2022

Әйет кентінің орталық алаңында Наурыз мейрамын тойлау аясында дәстүрлі «киіз үй» қалашығын ұйымдастырып қана қоймай, оның безендірілуін Қазақстанның даңқын одан тысқары жерлерде де асқақтатқан тұлғаларға арнау туралы шешім қабылданды.
Іс-шара барысында 21 наурыз күні Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері мереке қатысушыларына Кеңес Одағының Батыры және біздің ауданның тумасы Сейтхан Темірбаевтың жеке заттары мен құжаттарынан тұратын пәндік қатарды ұсынды. Сондай-ақ, көрмеге қойылған нысандарды көрсету барысында тұрғындар батырдың өмірбаяндық деректері, оның Ұлы Отан соғысы майдандарындағы ерліктері, Жеңістен кейінгі өмірі туралы “Біздің жерлесіміз – Сейітхан Темірбаев” тақырыбындағы әңгімені мұқият тыңдады.
Айта кету керек, оның естелігі музей қорлары мен экспозициясында ғана емес, облыс орталығындағы көше атауы мен мешіт жанындағы аумаққа орнатылған бюстте де мәңгілікке сақталған.