08.09.2024 09:03

Жарияланды: 23.04.2021

23 сәуір күні Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері бүкіл әлемді дүр сілкіндірген АЭС апатының 35 жылдығына арналған “Чернобыль трагедиясы” атты еске алу кешін ұйымдастырды.

Іс-шараға бірлестік төрайымы Овчарова Раиса Сергеевна бастаған аудандық ардагерлер кеңесінің белсенділері және Красносельк ОМ-нің 7-сынып оқушылары қатысты.

Еске алу кеші барысында музей қызметкерлері қатысушыларға 1986 жылғы 26 сәуірде болған қайғылы оқиғалардың қалай өрбігені, төртінші энергоблоктың жануымен күрескендердің ерліктері, өлім қаупіне көзін жұмып, бүкіл әлемге әсер еткен апаттың ауқымы және апаттың салдарын жою туралы айтып берді.

Қатысушылардың екі ұрпағы да Чернобыль жерлестері туралы әңгімені қызығушылықпен тыңдады, олардың арасында трагедия күні өртпен күрескен қарауыл басқарған Кеңес Одағының Батыры Леонид Петрович Телятников бар. Сондай-ақ, біздің өңірде тұрып жатқан таратушылар туралы еске алып, қаза болғандарды бір минут үнсіздікпен еске алды.

Іс-шара оқушылардың орындауында өлеңдер оқумен, алғыс хаттар тапсырумен және «Чернобыль қоңырауы» атты тақырыптық фотоқұжаттық көрменің тұсаукесерімен аяқталды.