08.09.2024 08:10

Жарияланды: 30.07.2020

Ленинград қоршауы – біздің еліміздің тарихындағы ең қайғылы және қайғылы беттердің бірі. Қоршаудағы Ленинградтағы өмірдің әр күні-бұл ерлік. Ұрпақтар жадында өшпейтін ерлік. 26 ақпанда С.Ерғалиев атындағы орта мектепте 8-сынып оқушыларына арналған «Қоршаудың тынышталмайтын ауруы…» тақырыбында музей сабағы өтті. Бұл оқиға балаларда жанашырлық сезімін, тәжірибе мен Ленинград қоршауында өз халқының тұрақтылығына деген мақтаныш сезімін қалыптастыруға ықпал етті. Бейне презентацияны пайдаланып сол кездегі қорқынышты оқиғалар ашылды. Музей қызметкерлері қоршауға алынған қала тұрғындарының Ұлы Отан соғысы жылдарындағы көрсеткен ерлігі туралы айтты. Іс-шараның  оқушылары қайғы-қасіреттің тереңдігі мен қоршалған қала тұрғындарының ерліктерінің қаншалықты терең екенін тыңдады.

“Өмір жолы” — қоршаудағы Ленинградты Үлкен жермен байланыстыратын жалғыз жіп туралы тақырып қозғалды.

Балалар қоршаудағы Кронштадттың тұрғыны Г.Ф. Котлярова, бүгінгі күнге дейін Айет а. тұратын жерлесіміз туралы әңгімені қызығушылықпен тыңдады.

Балалар Ленинград қаласын қоршауға алған тұрғындардың үлесіне тиген ауыр сынақтар, кеңес халқының ерлігі, Таня Савичева және әскери кезең балаларының тағдыры туралы білді. Деректі фильмдерден үзінділер көрді. Өлеңдер айтылды. Қаза тапқан бір минут үнсіздікпен еске алды.

Ленинградтың ерлігі – адамдар армандауға және жұмыс істеуге, әлсіздерге көмектесуге, оқуға және балаларға үйретуге күш тапты. Ленинградтың күші, тіпті кішкентай балалар да ата-аналары мен аға жолдастары сияқты батыл адамдар болған.