08.09.2024 08:30

Жарияланды: 27.07.2020

6 наурыз күні тамаша көктем мерекесі – 8 наурыз Халықаралық әйелдер күні қарсаңында музей қызметкерлері Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған “Біздің даңқты әйелдер туралы” атты танымдық сағат өткізді.

Шақырылған қонақтар арасында ардагерлер кеңесінің төрайымы Раиса Овчарова, соғыс балалары Нина Маевская, Анастасия Хрипунова, Калерия Мельникова және Б.Майлин атындағы ОМ 7Б сынып оқушылары болды.

Тарихқа қысқаша шолу, шақырылған қонақтардың өмірбаянымен танысу – қазір Нина Петровна, Анастасия Ивановна және Калерия Александровна кішкентай кезінен естеліктерімен бөлісіп, мерекелерді қалай атап өткендерін айтып береді. Содан кейін – өскелең ұрпаққа әрқашан дені сау, бақытты болып қалуды және ең бастысы – жер бетінде бейбітшілікті сақтауды тілейді.

Мектеп оқушылары өз өлеңдерін оқып, өз тілектерін білдірді, ұйымдастырушылар дайындаған ойын-викторинаға белсенді қатысты, сонымен қатар аға буын өкілдерін де қызықтырды. Оқушылар соғыс балаларымен бірге қызықты викториналық сұрақтарға жауап беріп, нағыз әйелдің эмблемасын салды. Балалар қолтаңбаларын  жылдам жинап алды, ал шақырылған қонақ балалар қолдарынан мықтап ұстап тұрған “құлпынайды” ашты.

Іс-шара соңында шағын рефлексия өтіп, әр адам өткізген кездесу ұнады деп атап өтті. Ал музеей жетекшісі Светлана Рудик қонақтарға танымдық сағатқа белсенді қатысқаны үшін грамоталарды табыс етті.