18.05.2024 11:18

Жарияланды: 27.07.2020

“Рухани жаңғыру” бағдарламасы аясында 2020 жылдың 12 наурызында Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері Б. Майлин атындағы орта мектептің 5 “А” сынып оқушыларына “Қасиетті Қазақстан: біздің Отанымыздың қасиетті орындары” атты танымдық видеоролиз ұйымдастырды.

Бұл іс-шараның мақсаты Қостанай облысының киелі жерлерінің шығу тарихын зерттеуге қызығушылықты дамыту, кіші Отанының киелі орындарын дәріптеу және білім деңгейін көтеру болды.

Қазақстанның киелі жерлеріне саяхат Қазақстан ғалымдары республикалық киелі картаға енген объектілер туралы, атап айтқанда Қостанай облысына ерекше көңіл бөлінген бейнероликті көруден басталды.

Одан әрі музей қызметкерлері оқушыларға презентацияны ұсынды, онда жалпы ұлттық және жергілікті маңызы бар тізілімге енген Қостанай облысының киелі орындары көрсетілді.

Іс-шара барысында тарихи ескерткіштерді, Қазақстанның қасиетті жерлерін танымал ету және зерттеу, қазақ халқының тарихын жырлайтын және рухани тіректі жалаңаштайтын ұлттық мәдени құндылықтарды насихаттау мақсатында жобаның маңыздылығына және киелі орындарды сақтау қажеттілігіне ерекше назар аударылды.