30.04.2024 13:07

Жарияланды: 08.02.2023

Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде суретші Крылов Михаил Ивановичтің «Қылқалам шебері» атты жеке көрмесі ұйымдастырылды.

Көрмеде әр түрлі тақырыптағы авторлар жинағынан 10-нан астам шығарма ұсынылған.

Крылов Михаил Иванович – Таран құс шаруашылығының суретшісі. 1918 жылы Чуваш АССР Вурнар ауданының Вурнары ауылында дүниеге келген. 1937 жылы Вурнар орта мектебін бітірді. Жүргізушілер курсын бітіріп, мамандығы бойынша жұмыс істеді. 1937 жылы Алатыр көркемсурет училищесіне оқуға түсті, бірақ бір жыл оқығаннан кейін Кеңес Армиясы қатарына белсенді қызметке шақырылды.

Ол бала кезінен сурет сала бастады, өзі үшін сурет салғанды ұнататын, суреттерді көзге көрсетпейтін. Ол 1978 жылы зейнеткерлікке шыққан кезде нағыз өнермен айналыса бастады. Ол өзінің сүйікті ісімен айналыса алды. Суретші ретінде өте талантты, адам ретінде таңқаларлық қарапайым.

Қостанай салоны үшін М.И. Крылов 10-нан астам картинаны салған. 5 картинаны Таран тарихи-өлкетану музейі үшін Таран құс шаруашылығының басшылығы сатып алды.