Жарияланды: 03.07.2024

Ұлттық домбыра күні мерекесіне орай, балалар сауықтыру алаңының балалары үшін музей қабырғасында «Қайнар» өлкетану клубы «қазақ халқының жаны-домбыра» аясында домбыра жасау бойынша шеберлік сабағы өткізілді. Іс-шараның мақсаты-оқушыларды қазақтың ұлттық құралы-домбырамен таныстыру, ой-өрісін кеңейту, қазақ халқының рухани құндылықтарына деген сүйіспеншілікті ояту. Мастер-класс барысында мұражай қызметкері домбыра – ұлттық қазақ халқының ажырамас бөлігі, Көне заман шежіресі екенін айтып, музыкалық аспаптың пайда болу тарихымен, домбырада ойнау техникасымен таныстырды, сондай-ақ балаларға домбыра туралы танымал аңызды айтып берді. Қорытындылай келе, оқушылар әртүрлі материалдардың көмегімен өз қолдарымен домбыра жасады.