19.05.2024 11:06

Жарияланды: 06.05.2024

Отан қорғаушылар күнін мерекелеу қарсаңында Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері Е.Өмірзақов атындағы облыстық мәдениет үйінің фойесінде келушілерге «Ерлік, батылдық және намыс» және 1986-1991 жылдардағы Таулы Қарабақ қақтығысына қатысқан жауынгерлер туралы «Қарабақ – барлық тілектердің негізгі сөзі» баннерлік көрмесін ұйымдастырды. Көрме аясында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылуының қысқаша тарихымен, Президенттік гвардияға шақырылған сарбаздар мен қызмет еткен жерлестеріміз, ержүрек сарбаздардың тарихын білуге ​​болады. Көрмеде Қарулы Күштердің әртүрлі әскерлерінің фотоматериалдары қойылған. Сондай-ақ Таулы Қарабақ – бұрынғы Кеңес Одағы аумағында екі тәуелсіз мемлекет тікелей қатысатын жалғыз ұлттық әскери қақтығыс. Оның үстіне 1990 жылдардың аяғында Қарабақ қақтығысы Кавказда және оның төңірегінде бір-біріне қарсы тұрған мемлекеттер топтарының қалыптасуына ықпал етті. Бұл көрмені толық көру үшін музейге келіңіз.