08.09.2024 08:48

Жарияланды: 19.10.2023

19 қазан күні Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері «Туған жерім – Алтын бесігім» атты фотоқұжаттық онлайн көрме жобасының «Нан иісі аңқыған алақанға» атты фотоқұжаттық көрмесін ұйымдастырды. Келушілер назарына мекеме мұрағатынан аудан шаруа қожалықтарының басшылары мен еңбеккерлері, далалық ауыл шаруашылығы жиналыстары және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің марапаттары бейнеленген фотосуреттер ұсынылады.

«Сұлу» ЖШС 1998 жылы 23 сәуірде құрылды, оның директоры 20 жылдан астам Александр Сергеевич Пирог болды, қазіргі уақытта директоры – Жилгилдин Жанат Нығматұлы басқарады. Осы ауыл шаруашылығының еншілес ұйымы «Сұлу» ЖШС-нің Бас директоры Пак Юрий Николаевич. Жұмыскерлер саны 231 адамды құрайды. Егіншілікпен айналысады, дәнді дақылдар өсіріледі. Трактор паркі, автопарк, тоқ, механикаландырылған тоқ, газ кептіргіші, астықты және дәнді дақылдарын сақтауға арналған қоймалар бар. Механикаландырылған тоқ «Сұлу» ЖШС, осы егіс үшін шайқас жүріп жатыр. Еңбек күні таңғы сағат 7 басталады, ал жұмыс түн жарымда аяқталады. Адамдар 2 ауысыммен жұмыс істейді. Әйтпесе, егін піспейді, өйткені өрісте егін жиналуда және барлық егінді тоққа қабылдау керек. «Сұлу» ЖШС-нің тоқ жұмыскерінің түзілуінің сағат миханизмі ретінде – барлығы нақты және тыңғылықты. Тоқ жұмысына 1000 тоннаға дейін астық түседі. Тоқ 12 түрлі дақылдар қабылдайды: жұмсақ және қатты бидай, сұлы, арпа, зығыр, күнбағыс, нут, тары, жасымық, соя, қыша және бір жылдық шөптер. Тұқымдарға ерекше назар аударады, оларды тазартып және келесі жылдың егісіне дайындалып қалдырылады. Тоқта дақылдарды себетін 10 алаңы бар, қазіргі замандағы газ кептіргіші финдік өндіріс, 5 мехтоқ және 6 тұқымдық қоймалары бар.