08.09.2024 08:21

Жарияланды: 16.09.2022

Отбасы күніне орай Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде Лисаков Жоғарғы Тобыл тарихы мен мәдениеті музейінің қор коллекцияларынан “Отбасы – өмір негізі” атты үйлену тойға арналған фотосуреттер көрмесі ұйымдастырылды. Үйлену тойы-әр адамның өміріндегі барлық уақытта маңызды және жауапты оқиға. Тек киім-кешектерді өткізу тәсілдері мен сәні әртүрлі. 60-80 жылдары бұл сәнді болды: үйлену тойын үйде өткізу-бұл қалыңдықтың нәзік көйлегі, кейде тіпті үйлену тойы емес, жай ғана талғампаз, қолғап, шляпалар, гладиоли, кейде жасанды гүлдердің гүл шоқтары. Күйеу жігіттің ерекше сәнді ақ көйлегі, сақалы, кейде мұрты, ұзын шашы, жолақты галстук және өкшесі бар аяқ киімі болды. Жастар әрқашан кілемнің фонында – болашақ өркендеудің символы ретінде отырғызылды. Әрине, фотосуреттердің көпшілігі қара және ақ түсті, бұл қабылдауға кедергі болмады. Көрмеде барлық халықтардың үйлену көйлектері бейнеленген фотоматериалдар ұсынылған. Біздің білуімізше, үйлену тойынан отбасы басталады, ал “отбасы – мықты держава”, “отбасы – қоғамның ұйытқысы” деген ұрандар еліміздің барлық АХАЖ органдарында ілініп, жарқын болашақтың кепілі ретінде Мықты отбасы құруға шақырды.

Көрме бір ай бойы жұмыс істейді, барлық тілек білдірушілер онымен егжей-тегжейлі таныса алады және өзінің жастық шағы мен үйлену тойын еске түсіре алады, Сіздерді қонаққа күтеміз!