Жарияланды: 07.04.2022

Сәуірдің 7-сі күні Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінің құрылғанына 55 жыл толуына орай «В. В. Лемешевтің спорттық өмірі» атты фотоқұжаттық көрме ұйымдастырды.

Лемешев Валерий Васильевичтің есімін әсірелеп айтсақ, Бейімбет Майлин ауданында спортпен әйтеуір бір байланысы бар жандардың бәрі біледі.

Лемешев Валерий Васильевич 1938 жылы 9 ақпанда Федоровка ауылында дүниеге келген, спорт саласындағы еңбек жолын 1971 жылы Федоров ауданы Ново-Шумная орта мектебінде дене шынықтыру пәнінің мұғалімі болып бастаған.

1988 жылдан бастап Таран ауданындағы Красносельск орта мектебінде дене шынықтыру пәнінің мұғалімі, Таран балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінде жаттықтырушы-мұғалім болып жұмысын жалғастырды. Валерий Васильевич өз мансабын 2008 жылы жасөспірімдер спорт мектебінің жаттықтырушысы болып аяқтады.

Валерий Васильевич көп жылғы еңбегінде көптеген Құрмет грамоталарымен: Облыстық атқару комитетінің Құрмет грамотасымен, Қазақ КСР Білім Министрлігінің Құрмет грамотасымен, Федоровский РОНО-ның Құрмет грамоталарымен, Ғ. Қостанай облысы бойынша дене шынықтыру және спорт комитеті, Федоровский РС «Жастар» хаттары, Таранодық дене шынықтыру және спорт бөлімінің Алғыс хаттары мен, Таран ауданы әкімдерінің алғыс хаттары марапатталған.

Көп жылғы тәжірибесін жас мамандарға табыс етті. Ол жоғары санатты спортшылардың үлкен галактикасын тәрбиеледі. Оның шәкірттері облыстық спартакиададан бастап Бүкілодақтық жарыстарға дейін спорттық тұғырдың ең биік сатыларынан көрінді.

Валерий Васильевич өз ісінің маманы еді. Жұмыста өзіне де, шәкірттеріне де талапшыл болды. Әрқашан жанашыр, бауырмал, әдепті – ол ұстаздар ұжымында да, оқушылар арасында да құрмет пен сүйіспеншілікке ие болды.

1988 жылдан бастап жаттықтырушы В.Лемешевтің келуімен жеңіл атлетиканың дамуы басталды. Еңбек қызметі кезеңінде Таран ауданында жеңіл атлетикадан Қазақстан Республикасының 35 чемпионы дайындалды. Оның ішінде: Гричин Валерий, Гарвард Валентин және Инесса, Утешев Сергей, Полончук Дмитрий, Бурашникова Наталья. Оның жеңіл атлетикадан үздік шәкірттерінің бірі, жеңіл атлетикадан (балға лақтыру) спорт шебері Татьяна Бем. 2008 жылы жасөспірімдер арасындағы Азия чемпионатында 3 орын алды. Жасөспірімдер спорт мектебінің түлегі Ольга Гертер жеңіл атлетикадан жасөспірімдер арасындағы Бүкілқазақстандық жасөспірімдер ойындарының қатысушысы. 2021 жылы 8 мамырда 84 жасында әріптесіміз, жаттықтырушы, тәлімгер Валерий Васильевич ЛЕМЕШЕВ дүниеден өтті.

Музей қызметкерлері барлығын көрмемен танысуға шақырады.