07.05.2024 07:53

Жарияланды: 06.08.2021

Зергерлік өнер қазақтың ұлттық мәдениеті тарихында ерекше орын алады. Онда халықтың мұраттары, талғамы, көркемдік және материалдық құндылықтарының деңгейі толық және айқын көрінеді. Шынында да, басқа қолөнер туындыларынан айырмашылығы – сүйек пен ағаш оюлары, былғары және қыш бұйымдары өндірісі, олардың көпшілігі ғасырлар бойы сақталмаған, зергерлік өнердің «мәңгілік материалдары»: қола, күміс, алтын – уақыттың жойқын әсеріне төтеп бере алды және халықтық өнердің ежелгі дәуірден бүгінгі күнге дейінгі үздіксіз даму жолын байқауға мүмкіндік берді.

Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері «Дала мұрасы: зергерлік өнердің жауһарлары» атты фотоқұжаттық көрме ұйымдастырды. Көрме материалы аясында сіз ежелгі өнердің тарихи дамуын бақылап қана қоймай, сонымен қатар әртүрлі әйелдер әшекейлері – сақиналар, білезіктер, сырғалар және т. б. ұсынылған музей коллекциясының тақырыптық қатарын көре аласыз.

Көрме тамыз айында жұмыс істейді.