26.04.2024 05:23

Жарияланды: 08.06.2021

5-6 маусым күндері Қостанай облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері басқармасының жобасы аясында Ыбырай Алтынсариннің 180 жылдығына арналған аймақтық қасиетті орындар бойынша квест-тур өтті.

Квесттің мақсаты Ыбырай Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығымен таныстыру, ұлы ұстаздың мұрасын насихаттау және бірінші отандық хрестоматияны құрушы, сонымен қатар облыстың киелі тарихына баулу болып табылады.

Зияткерлік квест-турға облыстың барлық өңірлерінен 14 команда қатарынан өңірдің белсенді жұмыс істейтін жастары қатарынан құралған “Бейімбет ұрпақтары”  командасы қатысты, оның ішінде команданың мүшесі ретінде тарихи-өлкетану музейінің қызметкері Ольга Киселева да болды, ол команданың ой орталығы және PR-менеджері болды.

Квест-тур барысында қатысушылар Қостанай, Меңдіқара, Ұзынкөл, Сарыкөл және Алтынсарин аудандарында орналасқан облыстық маңызы бар киелі нысандарды аралады. Ыбырай Алтынсарин кесенесінде, Нұржан Наушабаев ескерткішінің жанында, Спандияр Көбеевтің бейітінде, Аспантай абыз әулие, Барақ батыр, Шоқай би жерленген жерлерде болып, Ыбырай Алтынсариннің туған Омардың құдығын көрдік.

Әр станцияда командалар сұрақтарға жауап беріп, өздерінің тапқырлығы мен эрудициясын көрсетті, уақытты көңілді және пайдалы өткізді, бір-бірімен танысып, табиғат сұлулығына таң қалды. Екі күндік квест қорытындысы бойынша ұйымдастырушылар қорытынды шығарып, соңғы тапсырманы дайындады, оның аясында әр команда кездейсоқ тапқан ұпайларының белгілі бір санын шығаруы керек еді. Соңғы сұраққа дұрыс жауап берілген жағдайда, ұтыс қойылған ұпай санына екі есе өсті, ұтылған жағдайда ұпайлар жалпы саннан алынды.

Квест аяқталғаннан кейін жеңімпаз командалар сертификаттармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталды. “Үздік жарияланым” жеке номинациясында музейдің кіші ғылыми қызметкері Киселева Ольга жүлделі орынға ие болды.