04.05.2024 10:17

Жарияланды: 31.03.2021

Аудан тұрғындары Петр Георгиевич Чермошенцевтің есімімен халық театрының тағдырын тығыз байланыстырады. Айта кету керек, бекер емес.

1947 жылы Петр Георгиевич өнерге деген сүйіспеншілігінен аудандық мәдениет үйі жанындағы драмалық үйірмені жинады. Сонымен қатар, оның қызметі соншалықты тартымды болды, сондықтан жарқын суретшілер драма театрында ойнады және осындай күрделі және жан-жақты қойылымдар ойналды, 13 жылдан кейін шағын шығармашылық бірлестік халық театры атағын алды. Пистоленконың “Любовь Ани Березко”спектаклінің қойылымы осындай жетістіктің катализаторы болды. Осы сәттен бастап жергілікті театрлар үшін дамудың жаңа кезеңі басталды.

Петр Георгиевичтің қатаң басшылығымен және тікелей қатысуымен халық театрының ұжымы 160-тан астам спектакль қойды және үш рет Бүкілодақтық және республикалық көркемөнерпаздар байқауларының лауреаты атағына ие болды. Н. В. Гогольдің “Неке” спектаклі үшін команда I дәрежелі дипломмен марапатталды, ал 1985 жылы Суретшілер Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 40 жылдығына орай КСРО Кіші театрының дипломына ие болды. Шығармашылық топтың 23-ші мүшесіне лауреат атағы беріліп, медальдар табысталды. Осы жылдар ішінде, 1989 жылға дейін театрды Петр Георгиевич Чермошенцев үнемі басқарды.

1990 жылы және осы күнге дейін, Кеңес Одағы ыдырағаннан кейін театр бірнеше жыл жұмыс істемеген кезде, оның режиссері Барнаул мәдениет институтының театр бөлімінің түлегі Нина Владимировна Луценко болып табылады.

Сіз осы және басқа да көптеген нәрселер туралы музейге тікелей барған кезде және музей қызметкерлері дайындаған “Петр Чермошенцев және оның халық театры” фотоқұжаттық көрмесімен егжей-тегжейлі танысқан кезде біле аласыз. Сіздерді қонаққа күтеміз!