08.05.2024 09:56

Жарияланды: 06.05.2023

2023 жылғы 6 мамырда «Е. Өмірзақов  атындағы аудандық мәдениет үйінің» қабырғасында XXXVI облыстық халық шығармашылығының көркемөнерпаздар байқауына қатысушылар үшін «Өнеріміз саған, Қазақстан!», тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлерімен «Өлкенің көрнекті тұлғалары» атты фотоқұжаттық көрме ұйымдастырылды. Музей экскурсия жүргізушісі – Аскарова А.Б. қонақтарды Б.Ж. Майлин; Е. Өмірзақов; С.Н. Темірбаев және Жабағыты батыр сияқты атақты жерлестерінің өмірі мен шығармашылығымен таныстырды. Өзінің ұлы ата-бабаларының даңқты тарихымен таныстыру адамның өз елі үшін, оның ұлы тарихы үшін, оны жасаған ұлы адамдар үшін мақтаныш сезімін қалыптастырады. «Біздің ата-бабаларымыз қазіргі Қазақстанның орасан зор аумағын, өзіндік мәдениетін және өмірді қабылдау мен танудың ерекше рухын қорғап, мұраға қалдырды. Қазақстан тарихындағы ұлы тұлғалардың өмір тарихы қазақстандық патриотизмді қалыптастыру факторларының бірі болып табылады.