19.05.2024 16:52

Жарияланды: 05.05.2023

7 мамыр мерекесі қарсаңында 7-сынып оқушыларына арналған. Б. Майлин музей қызметкерлері Отан қорғаушылар күніне орай «Еліміздің қорғаушылары» атты музей сабағын ұйымдастырды.

Аталған іс-шара аясында оқушылар жыл сайын бүкіл Қазақстан Республикасының аумағында атап өтілетін мерекелік іс-шараның тарихымен танысты, ел шекарасын қорғауға өз үлестерін қосқан Бейімбет Майлиннің ауданымыздан келген гвардияшылардың өмірбаяндарын білді, отансүйгіштік, Ар-намыс, азаматтық борыш, Отанға және оның тұрғындарына деген жанқиярлық сүйіспеншілік сияқты маңызды тақырыптар бойынша әңгімелесті.

Әрі қарай іс-шара ойын түрінде өтті: оқушылар жұмбақтар шешіп, «сарбаздың әскери формасы», «медбике», «фотосурет», «нысанаға тигізу», «шынжырмен байланған» ойындарына қатысты.

Рефлексия барысында балалар мақтаныш пен еліктеуге арналған осындай мысалдар оларды шабыттандыратынын және туған жеріне қарамастан, әркім үлкен биіктерге жете алатынына сенуге мүмкіндік беретінін атап өтті, ең бастысы – бұл үшін жоғары мақсатқа ие болу және оған қандай жағдай болмасын бару.