06.05.2024 22:09

Жарияланды: 14.04.2023

Адамзат мыңдаған жылдар бойы қаншама түрлі тұрмыстық заттарды ойлап тапқан. Олардың көпшілігін қазір тек музейлерде табуға болады. Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері  музейдің қор коллекцияларынан «Сарайдан алынған экспонаттар» атты тақырыптық көрме ұйымдастырды.

Көрмеде ата-әжелер пайдаланған тұрмыстық заттарды көруге болады. Кейбір экспонаттарға бір ғасырдан астам уақыт болды, бірақ әлі күнге дейін олардан жақсылық, жылулық, сиқыр және жарық әсер сезіледі. Сіз оларды алған кезде, сіз біздің ата-бабаларымыздың не өмір сүргенін түсінесіз. Бұл әдетте үйде емес, сарайларда сақталған заттар.

Күнделікті өмірде және үй жұмысында пайдаланылған көне заттарды Бейімбет Майлин ауданының тұрғындары мен қонақтары музейге сыйға тартты.