07.05.2024 02:12

Жарияланды: 17.03.2022

17 наурызда Бейімбет Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері «Қазақ халқының тұғыры» атты қазақ этнографиясының пәндік көрмесін ұйымдастырып, оның аясында музей қорынан ұлттық нақыштағы зергерлік бұйымдар топтамасын құрайтын жәдігерлерді оқырмандар назарына ұсынды.

Оның едәуір бөлігін 20 ғасырдағы зергерлердің зергерлік бұйымдары алып жатыр. Тастар мен тиындармен безендірілген металл бұйымдар келушілердің назарын аударады. Зергерлік өнер топтамасына әртүрлі пішіндегі зергерлік бұйымдар – сырғалар, төс алқалар, өруге арналған әшекейлер (шолпалар), білезіктер, сақиналар бар.

Айта кету керек, көрме Наурыз мейрамын тойлауға арналған, сондықтан ол музейде ағымдағы жылдың наурыз-сәуір айларында жұмыс істейтін болады. Сіздің келуіңізді күтеміз!