06.05.2024 23:29

Жарияланды: 16.02.2022

16 ақпан күні Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері орталық аудандық кітапхана базасында Педагог және белсенді қоғам қайраткері Ақкенже Қаршыгенқызы Карымсаковаға арналған “ҚР Еңбек сіңірген мұғалімі” атты фотоқұжаттық көрме ұйымдастырды.

Ол он жылдан астам уақыт бойы жас ұрпақты тәрбиелеуге және оқытуға арнады, жергілікті газеттің штаттан тыс тілшісі болды. Зейнеткерлік жасқа толғанда зейнеткерлік демалысқа шыққанда ана тілінің дамуы мен сақталуы үшін жанын аямады және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыс істеуіне өз үлесін қосты, атап айтқанда, аудандағы мемлекеттік тілдегі мақалаларды реттеді.

Өмірінің соңғы жылдары Ақкенже Қаршыгенқызы аудандық ардагерлер кеңесінің белсенді мүшесі болып қала берді, шақыру бойынша музейдегі, кітапханадағы, мәдениет үйіндегі іс-шараларға жиі барып тұрды.

Сонымен қатар, Ақкенже Қаршыгенқызының тарихи Отанына жасаған сапары аясында сәулет және Валентина музей – ҚР Еңбек сіңірген мұғалімін өскелең ұрпаққа еңбегі адамның игілігіне арналған сөзден гөрі көбірек безендіретіні және ол туралы естелік онымен жанасуға мүмкіндік алған адамдарда ұзақ жылдар бойы өмір сүретіні туралы естелік кітап ретінде сыйға тартты…