18.04.2024 12:32

Жарияланды: 15.10.2020

7 қазан күні Нұр-Сұлтанда “Рухани қазына-2020” республикалық байқауының жеңімпаздары марапатталды. Марапаттау рәсімі Ұлттық музейде өтті. Жүлделерді ҚР мәдениет және спорт министрі Ақтоты Райымқұлова табыстады.

Биылғы жылы эпидемиологиялық жағдайды ескере отырып, мәдениет және өнер қайраткерлері арасындағы байқау онлайн режимінде өткізілді. Мемлекеттік музейлерден, кітапханалардан, қоғамдық орталықтар мен ауылдық клубтардан 259 өтініш келіп түсті, деп хабарлады Мәдениет және спорт министрлігінің сайты.

Комиссия 50 номинация бойынша жеңімпаздарды таңдады. Олардың әрқайсысында үздік ұжымға бір миллион теңгеге сертификат берілді, ал үздік қызметкерлерге 500 мың теңгеден берілді. Сондай-ақ, лауреаттар арнайы сыйлықтармен марапатталды.

Жеңімпаздар қатарында Бейімбет Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қор сақтаушысы Айжан Ерғазиева бар.

Бұл байқауға мен бірінші рет қатысып отырмын. Алдымен облыс деңгейінде өңірлік кезең болды, мен конкурстық өтінім беріп, республикаға өттім. Шынымды айтсам, мұндай атаққа ие боламын деп ойламадым, дегенмен байқауға еліміздің түкпір-түкпірінен мамандар қатысады. Бірақ содан кейін бізге жеңімпаздар тізімі келді, олардың ішінде мен де болдым. Осылайша, карантин кезеңінде бүкіл ммузейдің жұмысы бағаланғанына қуаныштымын. Біз бәріміз бірге балалар мен ересектер үшін қызықты онлайн-жобалар жасауға тырыстық. Және біз бұл жетістікке жеттік. Ұжымға, басшыға алғыс айтқым келеді. Мені осы номинацияға Рудик Светлана Алексеевна ұсынды, әріптестерімнің қолдауымен және олардың үнемі көмегі арқасында бәрі ойдағыдай болды. Байқау бейнеролигін дайындауға көмектескен редакция ұжымына және Александр Корякинге бөлек рахмет. Бұл біздің ортақ жеңісіміз деп есептеймін! – Айжан өз әсерімен бөлісті.

Нұр-Сұлтан қаласынан Айжан Ерғазиева «Үздік аудандық (қалалық) маңызы бар мемлекеттік музей қызметкері» құрметті атағын және оған 500 мың теңге бонус әкелді. Енді, дейді ол, бұл оны конференциялар мен конкурстарға қатысуға ынталандырады және кез-келген жұмыс лайықты бағаланатынына сенімділік береді.