04.05.2024 21:59

Жарияланды: 13.08.2020

Қазақстан халқының бірлігі күнін мерекелеу қарсаңында аудандық балалар кітапханасында Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейі және жастар ресурстық орталығымен бірлесіп “Халық бірлігі, қоғамның бейбітшілігі мен келісімі” атты ақпараттық-танымдық сағат өтті. Іс-шараға Әйет ауылы мешітінің бас имамы И.Ж. Хамзин және Рудный қаласы мешітінің бас имамы А. Мурзахметов, сондай-ақ жұмысшы жастар мен мектеп оқушылары шақырылды.

Кездесу барлық қатысушылар мен қонақтарды халықаралық Қазақстан халқының бірлігі күнімен құттықтаудан басталды. Мешіттің екі қызметкері де бұл мерекенің достық, түсіністік пен келісімнің символына айналғанын атап өтті. Бұл республикадағы бейбіт өмірдің басты құрамдас бөлігі. Одан әрі сөз кезегі аудандық балалар кітапханасының қызметкері Е.В. Кондрашинаға берілді, ол “Достық” мәдени-танымдық орталығы туралы айтып, “Бір ел – бір тағдыр”атты кітап көрмесін көрсетті.

Келесі сөзді Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері алды, олар Бірлік күні мерекесінің пайда болу тарихын айтып, бес этникалық мәдениеттің салт-дәстүрлерін көрсетті, түрлі елдердің ұлттық тағамдары туралы айтып берді, сондай-ақ “Достық”атты ойын-викторина өткізді.