05.05.2024 15:39

Жарияланды: 30.07.2020

21 қаңтарда С.Ерғалиев атындағы орта мектепте 5-сынып оқушыларына арналған Қазақ КСР-нің халық әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Е.Өмірзақовтың «Сахна шебері» атты бейнеролигі өтті. Іс-шара барысында оқушылар Е. Өмірзақовтың өмірі, оның драма және кино саласындағы актерлік қызметі, оның басты рөлдері мен мемлекеттік сіңірген еңбектері туралы білді, ол жас кезінен бастап халық музыкасына әуестеніп, домбырада ойнады, барлық ауыл мерекелерінің алмастырылмайтын қатысушысы болды.

Балалар болашақ актердің алғашқы тәлімгері, ұстазы туралы білді – бұл біздің көрнекті жерлесіміз, жазушы, драматург Бейімбет Майлин. Ол өзінің шәкірттеріндегі әрекетке бейімділікті бірінші болып байқады. Шара соңында музей қызметкерлері суретшінің «Тағдыр жолы» өмірінен үзінді көрсетті.