06.05.2024 05:12

Жарияланды: 30.07.2020

14 қаңтар күні Б. Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде “Аязда святкиге қарап көңіл көтердік” атты фольклорлық-этнографиялық музей мерекесі өтті. Салтанатты мерекеге Б. Майлин атындағы орта мектептің 6 сынып оқушылары қатысты.

Музей қызметкерлерінің әңгімесінен оқушылар Рождестводан кейін шомылдыру рәсімінен өткенге дейін он екі күн қасиетті болып саналатынын және Святки деп аталатынын білді. Христиандық нанымдарға сүйене отырып, олар Құтқарушы әлеміне келу арқылы қасиетті.

Мереке барысында колядкалар, частушкалар айтылды, балалар жұмбақтар шешті, орыс халық ойындарын ойнады, халық дәстүрлерімен, орыс тарихымен және мәдениетімен танысты. Барлық қатысушылар үшін ерекше сиқыр бақытты болды. Балалар Ресейдегі үлкен әжелерінің мұны қысқы қасиетті кештерде қалай жасағанын білді.

Мектеп оқушыларының айтуынша, көңілді, қозғалмалы, танымдық іс-шара олар үшін нағыз мереке болды.