05.05.2024 20:57

Жарияланды: 18.01.2023

18 қаңтарда Е. Өмірзақов атындағы мәдениет үйінде мәдениет қызметкерлері үшін музей қызметкерлері Қазақ КСР Халық әртісі, театр және кино актері Елубай Өмірзақов туралы «Адам жадында өмір сүр» тақырыбында көшпелі көрме ұйымдастырды.

Көрмеде Е.Өмірзақовтың өмірі мен шығармашылығы туралы баяндайтын фотоматериалдар, құжаттар ұсынылған.

Өмірзақов Елубай 1899 жылы 31 Қаңтарда Қостанай облысы, Таран ауданы, Ақтөбе ауылында дүниеге келген. Бала кезінен Елубай Өмірзақов халық музыкасымен таныс, домбырада ойнаған, барлық ауылдық мерекелердің таптырмас қатысушысы болған. Алғашқылардың бірі болып фортепианода ойнауды үйренді. 1940 жылы өнер қызметкерлері ОК Құрмет грамотасымен, 1958 жылы Социалистік ауыл шаруашылығындағы жетістіктері үшін кіші күміс медальмен марапатталған. 1952 жылы КСРО Мемлекеттік сыйлығымен, Ленин, Октябрь революциясы, ІІ дәрежелі Отан соғысы, Еңбек Қызыл Ту, «Құрмет Белгісі» ордендерімен және медальдармен марапатталған. 1968 жылы Қазақ КСР К. Бәйсеитова атындағы Мемлекеттік сыйлығымен марапатталған.