25.04.2024 13:50

Жарияланды: 09.09.2021

9 қыркүйекте Бейімбет Майлин ауданының жұмыс істейтін жастары үшін квест-ойын ұйымдастырылды, оған туризм элементтері де, өңірдің тарихи-мәдени мұрасы саласында білімді талап ететін станциялар да кірді.

Оған барлығы ауданның әр бұрышынан 8 команда қатысты. Балалар бір-бірімен өлкенің және республиканың тарихы, тапқырлық, логика және физикалық ептілік туралы білімдерінде шындап бәсекелесуге тура келді. 14 түрлі станцияларда олар жолдастарына алғашқы көмек көрсетті, батпақ арқылы өтті, «тордан» өтті, дартстан дартс лақтырды, зияткерлік сұрақтарға жауап берді, тапсырмалар мен жұмбақтар шешті. Жалпы, қатысушылар қатаң қазылар алқасына өздерінің жан-жақтылығы мен жауынгерлік көңіл-күйін толық көрсете алды.

Барлық командалар мәреге жетіп, жол парақтарын тапсырған кезде ұйымдастырушылар ұпайларды есептей бастады. Айта кету керек, барлық қатысушылар квест аясында лайықты өнер көрсетті, сондықтан олар бір-бірінен ең аз бөлінді!

Дегенмен, ұтылғандар мен жеңімпаздарсыз бірде-бір ойын өтпейді, сондықтан турнир кестесі келесідей болды: 3 орынды Набережный НМ, екінші орынды Красносельский НМ «Лесная братва» алды, ал бірнеше жыл қатарынан лайықты қарсыластарынан кем түспейтін Б.Майлин ат. НМ «Патриоты» алтын жүлдегерлер  болды.

Квестті ұйымдастырумен бірден бірнеше ұйымдар айналысты: ішкі саясат бөлімі, мәдениет бөлімі, спорт бөлімі, Жастар ресурстық орталығы, Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейі, Е. Өмірзақов атындағы аудандық мәдениет үйі және орталық аудандық кітапхана. Барлық зияткерлік станцияларды музейдің кіші ғылыми қызметкері О.Н. Киселева дайындады.

Жүлделер мен сертификаттарды таратқаннан кейін қатысушылар өз әсерлерімен бөлісіп, таза ауада тағы бір рет жиналып, пайдалы уақыт өткізгілері келетінін атап өтті. Сонымен қатар, квест осындай маңызды күндерге – Тәуелсіздіктің 30 жылдығына және ауданның 85 жылдығына орайластырылды.

#Qazaqstan30

#Тәуелсіздікке30жыл