18.04.2024 15:31

Жарияланды: 26.02.2021

Масленица – ең сүйікті халықтық мерекелердің бірі. Дәстүрлі әрекеттің негізі-бұл Мара Маревнаның толтырылған жануымен аяқталатын қыс пен Көктем күштерінің күресі. Масленица рәсімдері ұзақ уақыт бойы көңілді ойын рәсімдеріне айналды, ал мерекеге қолайлы көңілді, көңілді жарыстар мен ойындардың көптігі таусылмайды.

Масленица (ірімшік аптасы) Пасхадан бір жеті апта бұрын күреседі және әдетте ақпанның аяғында – наурыздың басында болады. Биыл құймақ апталығы 8-14 наурызға түсті. Қазірдің өзінде адамдар бұл көңілді, ашулы және шынымен әмбебап мерекені асыға күтеді.

Сыр апталығы қарсаңында Б.Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінің қызметкерлері онлайн-келушілерге “Қайнар” өлкетану клубының аясында «Масленица адал, барлық адамдарға белгілі» шеберлік-сыныбын дайындады. Біз сіздерге музей әдіскері Яна Кузьминамен бірге импровизацияланған құралдардан Мара Маревнаның тұлыбын жасауды және сол арқылы дәстүрлі ауқымды болмаса да, христиан әлемі үшін өзгермейтін халықтық мерекеге қатысуды ұсынамыз.

Мастер-класс сілтеме бойынша қол жетімді: https://youtu.be/EL6jikFHiGc

Сізге жағымды көрініс тілейміз!