25.04.2024 16:30

Жарияланды: 17.11.2020

Басқа бір рәміздер егеменді мемлекет болып табылады Ұлттық валюта.

1993 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы енгізілді. 15 қарашада теңге алғаш рет айналымға енді. Бұл күн Қазақстанның ұлттық валютасы күні болып саналады.

Бейімбет Майлин атындағы тарихи-өлкетану музейінде айтулы оқиғаның құрметіне “Теңге – ұлттық валюта” музейінің қор коллекцияларынан көрме ұйымдастырылды. Көрмені ұйымдастырудағы басты мақсат – тәуелсіз Қазақстанның нышандарының бірі ретінде теңгенің пайда болу тарихын зерделеу арқылы патриотизмге тәрбиелеу; онлайн-келушілерді ақшамен жұмыс істеу мәдениетінің негізгі элементтерімен таныстыру; ақша мәселелерін шешуде адамгершілік ұстанымды қалыптастыру.

Ұсынылған экспонаттарды іріктеу кезінде музей қызметкерлері айналымнан шыққан өткен жылдардағы ұлттық валютаға, қазіргі заманғы ақша бірліктеріне, сондай-ақ Достастық елдерінің банкноттары мен монеталарына ерекше назар аударды.