24.04.2024 04:41

Жарияланды: 20.08.2020

2018 жылғы 20 желтоқсанда Б.Майлин атындағы Таран тарихи-өлкетану мұражайының қызметкерлері Б.Майлин атындағы Таран орта мектебінің 2А сынып оқушылары үшін Достастық елдерінде Жаңа жылдың салт-дәстүрлері туралы “Хоровод друзей зовет” танымдық сағаты ұйымдастырылды.

Бұл іс-шараның мақсаты балаларды әлемнің түрлі елдеріндегі жаңа жылдық дәстүрлермен таныстыру.

Танымдық сағат достастық елдерінде жаңа жылды қалай және қайда қарсы алу туралы әңгімеден басталды. Мұражай қызметкерлері әңгімелерді қызықты фактілермен және ерекше дәстүрлер мен әдет-ғұрыптардың мысалдарымен әртараптандырды. Балалармен бірге Рождестволық және жаңа жылдық ертегілерді еске алды.

Танымдық сағат ертегі кейіпкерлерінің қатысуымен театрландырылған қойылым элементтерімен өтті. Одан әрі іс-шара “көшеде суық болған кезде”, “музыкалық ойын”, “жаңа жылға арналған шарлар” және т.б. көңілді және жалынды конкурстармен ойын түрінде жалғасты. т.б. конкурстар арасында би үзілістері өткізілді.

Іс-шара шыршаның жанында жаңа жылдық хороводпен аяқталды.